SGC: Dualarımız Mehmetçiklerimiz içindir

Bu haberi yazdırmak için tıklayın..
Bu haberi arkadaşınızda göndermek için tıklayın..
Bu haber hakkında yorum yazmak için tıklayın..
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, TSK tarafından Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonuyla ilgili bir açıklama yaptı. Matur açıklamasında terör saldırılarında şehit olan Gaffar Okan ve Uğur Mumcu'yu da rahmetle andı.

SGC Başkanı Sezai Matur'un açıklaması şöyle: Türk Silahlı Kuvvetleri, sınır güvenliğini korumak adına bir süredir sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridoruna müdahale etmek adına Afrin'de 'Zeytin Dalı' adıyla bir operasyon başlatmıştır.
Ülkemizin uluslararası hukuk çerçevesindeki meşru haklarını savunmak adına başlatılan harekatın, ülkemiz için önemli tehdit unsuru olan terör örgütlerinin faaliyetlerini sonlandırmak adına önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.
Komşumuz Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı gözetilerek gerçekleştirilen operasyonda ülkemiz adına karanlık emelleri olanlar hakettikleri cevabı en güzel şekilde alacaktır.
Bundan hiç şüphemiz yoktur.
Sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı operasyon sırasında şehitlerimiz olmuştur. Vatanları için şehit düşen askerlerimize Allah?tan rahmet, gazilerimize acil şifa diliyoruz.
15 Temmuz darbesiyle ülkemize zarar vermek isteyen güçlerin arkasında olduğu terör örgütleri temizlenene kadar devam edecek operasyonun başarıyla sonuçlanması ve bölgede barışın hakim olması en büyük dileğimiz. Dualarımız Mehmetçiklerimiz içindir.
Sakaryalı Gazeteciler olarak, bu operasyon bölgesinde, olan biteni tüm çıplaklığıyla ülke ve dünya kamuoyuna duyurmaya çalışan meslektaşlarımıza da kolaylık diliyoruz.
Bu vesile ile 17 yıl önce terör örgütleri tarafından şehit edilen hemşerimiz Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan ve 25 yıl önce evinin önünde bombalı saldırıyla şehit edilen, araştırmacı gazeteciliğin öncü ismi Uğur Mumcu'yu rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.
Haber Tarihi : 24 Ocak 2018 Çarşamba

SGC: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİNİN TEMEL ŞARTIDIR

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yap..

SGC'NİN KONUĞU OLDULAR

SGC ZİYARETİ Çark Mesire'deki çarkı yapan usta İlia Nikolaidis'in torunları geçtiğimiz hafta i..

TGF'den Akarca'ya ilk ziyaret

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel..

TÜRK BASINI TARİH YAZDI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu,'Basında Sansürün Kaldırılışının 108. Yıldönümü' nde, Türk bası..

SGC: DEMOKRASİ VE HUKUKTAN VAZGEÇİLEMEZ

Matur'un açıklaması şöyle: '15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından, ülke meydanlarında ..

TGF: TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti'nin de üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu Atatürk Havaal..